Szkoła Podstawowa w Bieniowie

SUPLES - PROMOCJA ZAPASÓW

23 września gościliśmy w SP 8 Żary na imprezie sportowej SUPLES- PROMOCJA ZAPASÓW, organizowanej przez Akademię Zapasów Józefa Tracza. Uczniowie mieli okazję spotkać wielokrotnego medalistę igrzysk olimpijskich Józefa Tracza. Mistrz poprowadził krótką rozgrzewkę. Można było zobaczyć oryginalne medale olimpijskie oraz uzyskać autograf np. na koszulce.

Uczniowie podczas zawodów rywalizowali w 5 konkurencjach: przeciąganie liny, wypychanie z materaca, bieg z drabinką, wyrywanie piłki, kółko i krzyżyk na macie. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale przy tym zgodna z duchem fair play. Odbywała się w systemie pucharowym, więc trzeba było mieć nieco szczęścia w losowaniu. Nasz zespół w pierwszej parze trafił na SP Lipinki Łużyckie. Późniejsi finaliści całej imprezy pokonali nas po zaciętej walce. W meczu o trzecie miejsce w grupie pokonaliśmy SP Olbrachtów. Ostatnim zmaganiem była walka o miejsce 5. Po bardzo zaciętej walce zostaliśmy pokonani wynikiem 3:2 przez SP 1 Żary. Całe zawody wygrała drużyna gospodarzy po wyrównanej walce z zespołem z Lipinek Łużyckich.

Naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Ślęczka, Krzysztof Stora, Lily Cierech, Jakub Chabraszewski, Dagmara Kujawska Dagmara, Hanna Fraszewska, Bartosz Strzelczak, Lena Januszewska, Wiktor Szajer-Moskwa, Eliza Kocyła, Patryk Adach.

D. Michalewicz

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ