Szkoła Podstawowa w Bieniowie

DZIEŃ KROPKI W PIERWSZEJ KLASIE

15 września uczniowie klasy I świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto zabawy, pomysłowości i kreatywności. Mali uczniowie zaprezentowali swoje kolorowe kropkowe stroje. Podczas projekcji filmu zapoznali sią z historią małej Vashti. Wzięli udział w kropkowych grach i zabawach, a na koniec stworzyli niepowtarzalne dzieła sztuki inspirowane kropką. Było kropkowo, wesoło i kolorowo.

Anna Kruszwic

Więcej…

DZIEŃ CHŁOPAKA

Jedenastu chłopaków w klasie mamy i nikomu ich nie oddamy- pod tym hasłem, 30 września, klasa pierwsza świętowała Dzień Chłopaka. Były tańce, konkursy i dużo pyszności. Dziewczynki przygotowały dla chłopców sympatyczne upominki. Okazało się też, że projektowanie szalonych  „chłopackich" fryzur to może być super zabawa.

Anna Kruszwic

Więcej…

PIERWSZAKI SADZĄ DRZEWKA

Pierwszaki wiedzą, jak ogromną rolę odgrywają drzewa w naszym środowisku. 5 października, już w pierwszych dniach jesieni, symbolicznie zapuściły korzenie w naszej szkole- sadząc siedemnaście drzew. Dokładnie tyle, ilu jest naszych nowych uczniów. Sadzenie okazało się dla dzieci dużym przeżyciem, a pielęgnacja i obserwacja rozwoju drzewka o każdej porze roku będzie na pewno sprawiała uczniom dużo radości.

Anna Kruszwic

Więcej…

MARCHEWKOWE ZABAWY PRZEDSZKOLAKÓW

Dzieci z oddziału przedszkolnego realizowały cykl zajęć w ramach tematyki Jesień w sadzie i ogrodzie. Celem głównym zajęć było kształtowanie postawy prozdrowotnej poprzez zachęcanie do spożywania warzyw i owoców, poznanie bogactwa witamin, utrwalenie wiadomości z zakresu rozpoznawania i nazywania warzyw lub owoców oraz rozwijanie umiejętności współpracy w grupie dzieci młodszych i starszych.

W czwartek, 7 października, wszystkie działania przedszkolaków tematycznie związane były z marchewką. W tym dniu każde dziecko miało na sobie coś w kolorze pomarańczowym, a sala przedszkolna ozdobiona była rysunkami marchewek. Były zabawy przy muzyce, kolorowanie marchewek, odszukiwanie ukrytej marchewki oraz zabawa, która dzieciom sprawiła najwięcej radości Marchewka parzy. Zainteresowaniem cieszył się również film pt. Kajtek sadzi marchewki. Dzień ten był wyjątkowy, zdrowy i witaminowy, zakończony oczywiście chrupaniem słodkiej marchewki. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji...

Halina Cieślak

Więcej…

GMINNY KONKURS NA FILM Z PIOSENKĄ PATRIOTYCZNĄ

W środę, 10 listopada, został rozstrzygnięty Gminny Konkurs na Film z Piosenką Patriotyczną Znam śpiewająco historię… Jednym z warunków zakwalifikowania filmu było wystąpienie minimum 50% uczniów klasy.

Naszą szkołę reprezentowali wszyscy uczniowie klasy czwartej. Miło nam poinformować, że mimo silnej konkurencji (13 filmów) otrzymali wyróżnienie oraz bon w wysokości 200,00 zł.

Serdecznie gratulujemy uczniom i wychowawcy!

Więcej…

Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW

Nasze przedszkolaki kreatywnie spędzają czas, a przy tym bawią się i uczą. W listopadzie obchodziły Święto Niepodległości, a także rozpoznawały różne smaki.  Ostatnio w czasie zajęć plastycznych wykonywały przestrzenne prace z materiału przyrodniczego, tzw. ptaki- cudaki. W trakcie zajęć uczyły się współpracy i we współpracy- dzieci młodsze podpatrywały starszych kolegów, starsi pomagali młodszym. Wspólna praca dzieci w różnym wieku sprzyja integracji, rozwijaniu wyobraźni i kształtowaniu twórczej postawy. Zapraszamy do galerii.

Halina Cieślak

Więcej…

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2021

25 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły ważne święto- Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe i kolorowe, a każdy był piękny oraz wyjątkowy. Dzieci poznały historię pluszowego misia oraz gatunki niedźwiedzi, były tańce z misiami, piosenki i wspólne zabawy. Chętne dzieci mogły skosztować także przysmaku wszystkich misiów- miodku. Dzieci starsze i młodsze wspólnie stworzyły galerię misiowych portretów i chętnie z misiami pozowały do zdjęć...

Więcej…

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2021

3 grudnia odbyło się Pasowanie na przedszkolaka. Dzieci wystąpiły z programem artystycznym, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i taneczne. Następnie złożyły ślubowanie i obiecały przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom oraz zgodnie się bawić w przedszkolu. Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na przedszkolaka. Po przyrzeczeniu i pasowaniu dzieci zostały obdarowane dyplomami oraz słodkimi prezentami. Nad całością czuwały Panie Halina Cieślak i Agnieszka Stodolska. Zapraszamy do galerii.

Więcej…

MIKOŁAJKI 2021

6 grudnia, jak co roku, odwiedził nas Święty Mikołaj. Jednak ze względu na pandemię, spotkał się tylko z gospodarzami klas 4-8, którym przekazał paczki ze słodkościami. I to właśnie oni, jako pomocnicy Św. Mikołaja, rozdali paczki swoim kolegom i koleżankom. Kochany Mikołaju, dziękujemy! Do zobaczenia za rok!

Więcej…

SZKOŁA MYŚLENIA POZYTYWNEGO W LISTOPADZIE

W listopadzie zadaniem certyfikacyjnym w Szkole Myślenia Pozytywnego był samorozwój przez sztukę. W ramach warsztatów i lekcji plastyki w klasach 4-7 stworzyliśmy instalację artystyczną wykorzystując materiały ekologiczne. W ten sposób powstały ekologiczne choinki z łańcuchami wdzięczności, życzeń dla siebie, rówieśników, podziękowań i różnorodnych emocji, jakich doświadczaliśmy w minionym czasie.

Więcej…

Strona 1 z 2

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ