Szkoła Podstawowa w Bieniowie

KARTOFLADA 2011

Uczniowie klas VVI pod okiem Pań S. Lendy, A. Jasińskiej i M. Skiby przygotowali program artystyczny na imprezę środowiskową Bieniowskie Święto ZiemniakaKARTOFLADA 2011. Impreza odbyła się w sobotę 17 września 2011 roku.


Więcej…

SPOTKANIE Z PISARKĄ - ROKSANĄ JĘDRZEJEWSKĄ-WRÓBEL

26 września 2011 roku uczniowie klasy III uczestniczyli w spotkaniu z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel. Pani Roksana jest laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego oraz autorką Najlepszej Książki Dziecięcej Przecinek i kropka 2009.


Więcej…

JESIENNA PLAMA - JESIENNE DRZEWO

W szkolnej galerii zagościła już jesień. Plama barwna okazała się bardzo ciekawym środkiem wypowiedzi plastycznej. Prace wykonali uczniowie klasy VI na lekcjach plastyki pod kierunkiem Pani S. Lendy.


Więcej…

WIZYTA W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

4 października to Światowy Dzień Ochrony Zwierząt. Samorząd Uczniowski wspólnie z opiekunką, Panią A. Jasińską, zorganizował zbiórkę karmy. 5 października zebrane dary oraz kwotę w wysokości 80,00 zł (na zakup karmy) przekazano do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach. Samorząd reprezentowali uczniowie klasy IV: Rafał LatoMichał Winnicki. Transport zapewniła Pani Alicja Dobrucka. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.


Więcej…

ZAJĘCIA TERENOWE Z ARCHEOLOGII

7 października, w ramach lekcji historii, uczniowie klasy IV uczestniczyli w zajęciach terenowych, utrwalających wiadomości dotyczące archeologii. Zajęcia prowadziła Pani archeolog Anna Jaskulska.


Więcej…

ŚPIEWAJ PARAMI Z NAUCZYCIELAMI

13 października 2011 roku odbyła się impreza ogólnoszkolna Śpiewaj parami z nauczycielami. Uczniowie klas IV-VI zaprosili do wspólnego śpiewania nauczycieli i pracowników szkoły. Impreza miała charakter konkursowy, a wybrane pary (uczeń i nauczyciel) walczyły o statuetkę Złotego kasztana.


Więcej…

WIELKI QUIZ WIEDZY O SZKOLE

14 października 2011 roku odbył się Wielki quiz wiedzy o szkole. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe: klasy I-III i IV-VI. Uczestnicy odpowiadali na pytania przygotowane przez samorząd uczniowski. Uczniowie wykazali się świetną znajomością realiów życia szkoły, chociaż niektóre odpowiedzi zaskakiwały i rozbawiały wszystkich.


Więcej…

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

20 października 2011 roku to data wyjątkowa dla dzieci z klasy pierwszej. W tym dniu odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia oraz Ślubowanie Rodziców. Kandydaci na uczniów zaprezentowali się w programie artystycznym, a wspomagali ich starsi koledzy. Siedmiu wspaniałych chłopców z klasy I zwycięsko pokonało próby skoczności, zwinności, celności i mądrości. Otrzymali aprobatę gości i gromkie brawa.


Więcej…

SPOTKANIE Z BISKUPEM

24 października 2011 roku naszą szkołę odwiedził Ksiądz Biskup Paweł Socha. Jego odwiedziny związane były z wizytacją parafii w Bieniowie.


Więcej…

URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

27 października obchodziliśmy w naszej szkole urodziny Kubusia Puchatka. Gośćmi fantastycznego misia były dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego oraz przedstawiciele klas I-III, a także Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieniowie. W programie znalazły się: prezentacja multimedialna, zagadki, lizanie miodu na czas, przypinanie ogona Kłapouchemu, rysowanie Puchatka z zawiązanymi oczyma, skoki Tygryska, a także życzenia dla solenizanta.


Więcej…

Strona 1 z 4

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ