Szkoła Podstawowa w Bieniowie

NARODOWE CZYTANIE 2023

Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej, tegoroczna lektura Narodowego Czytania, to powieść pełna przepięknych opisów przyrody. Postanowiliśmy wykorzystać śliczną, jeszcze letnią pogodę, by 11 września zebrać się i posłuchać o tym, jak Eliza Orzeszkowa opisywała Niemen i życie w korczyńskim dworze. Uczniowie uważnie słuchali, ale też tworzyli prace plastyczne inspirowane fragmentami powieści.

Dziękujemy Pani Sołtys Bieniowa, Anecie Winnickiej, za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

Anna Antkiewicz-Zaczkowska, Anna Kruszwic

Więcej…

WYCIECZKA DO ZIELONEJ GÓRY

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy wspólną wycieczką klas III-VI. 19 września wybraliśmy się do Zielonej Góry, gdzie spędziliśmy dzień pełen wrażeń. Przywitaliśmy Zieloną Górę na Winnym Wzgórzu, skąd podziwialiśmy malowniczą panoramę miasta. Następnie spędziliśmy fantastyczne chwile w Parku Trampolin Zajawka, gdzie szaleństwom nie było końca. Prawdziwe odkrycia czekały nas w Centrum Przyrodniczym Keplera, gdzie poznaliśmy egzotyczne straszyki i nie mniej niezwykłe ozoboty. Mieliśmy okazję na własnej skórze poczuć trzęsienie ziemi i huragan we włosach, zajrzeć do wnętrza ciała i oceanu, zachwycić światem przyrody, poznać tajniki fizyki i matematyki. Nauka naprawdę jest fascynująca. To była ciekawa wyprawa.

Anna Kruszwic

Więcej…

SZÓSTKI PIŁKARSKIE - ZAWODY GMINNE 2023

W dniach 5-6 października w Mirostowicach Dolnych odbyły się gminne zawody szóstek piłkarskich. W kategorii rocznik 2011 i młodsi w turnieju wzięło udział 6 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Grupa A: Lubanice, Olbrachtów, Sieniawa. Grupa B: Bieniów, Grabik, Mirostowice. W fazie grupowej pokonaliśmy Mirostowice Dolne i ulegliśmy Grabikowi. Pozwoliło to wyjść z grupy i zagrać o trzecie miejsce. W tym meczu zmierzyliśmy się z Sieniawą Żarską. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne (po remisie w meczu 2:2). Niestety, zostaliśmy pokonani 2:1 zajmując ostatecznie 4 miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali: Efraim Lewkowicz, Patryk Adach, Mateusz Dziewiński, Maciej Kalinowski, Dawid Stodolski, Kacper Chabraszewski, Konrad Farion oraz Filip Borowczak.

W kategorii rocznika 2009-2010 w turnieju wzięły udział 4 zespoły: Sieniawa Żarska, Bieniów, Grabik, Mirostowice. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu pokonaliśmy Mirostowice 3:1. Następnie wygraliśmy z Grabikiem 6:0. W ostatnim meczu padł remis 1:1.

Szkołę reprezentowali: Mikołaj Kowalczewski, Filip Januszewski, Jakub Chabraszewski, Szymon Artymowicz, Miłosz Miciniowski, Adam Kalinowski, Wojciech Ślęczka i Gabriel Dobrucki.

Nasza drużyna wygrała turniej z 7 punktami na koncie i będzie reprezentować Gminę Żary na zawodach powiatowych.

Dariusz Michalewicz

Więcej…

UNIHOKEJ - ZAWODY GMINNE 2023

W dniach 10- 11 października w Złotniku odbyły się zawody w unihokeju chłopców i dziewcząt z klas 4-6. W swojej grupie chłopcy wygrali 1 mecz i 1 zremisowali co pozwoliło im awansować do półfinału z pierwszego miejsca. W półfinale ulegliśmy uczniom z Olbrachtowa 1:0 co dało nam miejsce 3-4 (nie rozegrano meczu o 3 miejsce). Drużyna chłopców grała w składzie: Maciej Kalinowski, Efraim Lewkowicz, Dawid Stodolski, Bartosz Strzelczak, Patryk Adach, Mateusz Dziewiński, Kacper Chabraszewski oraz Michał Domaradzki.

Uzyskane wyniki pozwoliły zająć III miejsce. Naszą szkołę reprezentowały: Dorota Hucał, Lena Januszewska, Hanna Fraszewska, Lily Cierech, Dagmara Kujawska, Magda Jabłońska, Julia Jabłońska oraz Natalia Gzyl.

Dariusz Michalewicz

Więcej…

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE - POM

17 października w Lipinkach Łużyckich w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży, odbyły się zawody w sztafetowych biegach przełajowych na dystansie ok. 800m. Zawodnicy rywalizowali w sześcioosobowych składach.

Oto nasze wyniki:

klasy 4-6

- dziewczęta- miejsce 8- Hanna Fraszewska, Lily Cierech, Eliza Kocyła, Dagmara Kujawska, Weronika Kocyła, Lena Januszewska

- chłopcy- miejsce 9- Patryk Adach Patryk, Dawid Stodolski, Mateusz Dziewiński, Michał Domaradzki, Efraim Lewkowicz, Bartosz Strzelczak

klasy 7-8

- dziewczęta- miejsce 5- Julia Ostrowska, Danuta Wilczyńska, Maja Kołoda, Oliwia Korona, Maria Silwanowicz, Anastazja Karmonik

- chłopcy- miejsce 2- Adam Kalinowski, Gabriel Dobrucki, Mikołaj Kowalczewski, Filip Januszewski, Miłosz Miciniowski, Jakub Chabraszewski

Więcej…

UNIHOKEJ - ZAWODY GMINNE

18 października w Złotniku odbyły się gminne zawody w unihokeja. Do rywalizacji stanęło 6 zespołów: SP Złotnik, ZS Grabik, SP Mirostowice Dolne, SP Sieniawa Żarska, SP Bieniów i SP Olbrachtów. Nasz zespół trafił do grupy A wraz z Grabikiem i Mirostowicami. Wyniki:

 

  • SP Bieniów- ZS Grabik 2:0
  • ZS Grabik- SP Mirostowice 0:1
  • SP Bieniów- SP Mirostowice 1:0

 

Dzięki wygranym meczom nasz zespół uzyskał awans z pierwszego miejsca i w półfinale trafiliśmy na drugą drużynę z grupy B, czyli na SP Olbrachtów. Wynik: SP Bieniów-SP Olbrachtów 1:0

W finale trafiliśmy na gospodarzy, którzy po remisie 1:1 i karnych uporali się z Mirostowicami. Finał: SP Bieniów- SP Złotnik 2:0 (po dogrywce).

D. Michalewicz

Więcej…

UNIHOKEJ - ELIMINACJE POWIATOWE

26 października w Kunicach odbyły się powiatowe zawody w unihokeja dla roczników 2009- 2010. Do rywalizacji przystąpiły 3 zespoły: SP Bieniów, SP 10 Żary oraz SP 3 Lubsko. Turniej odbył się w formule każdy z każdym. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z Lubskiem. Po bramkach Mikołaja Kowalczewskiego i Adama Kalinowskiego udało się wygrać 2:1. W kolejnym meczu SP 10 gładko pokonała SP 3 Lubsko 5:1. Przed decydującym meczem Bieniów oraz Żary miały taką samą liczbę punktów. Po bardzo zaciętym pojedynku i utracie bramki udało się ostatecznie zwyciężyć 2:1 po dwóch golach Filipa Januszewskiego.

Nasza szkoła będzie reprezentowała powiat żarski w zawodach na szczeblu wojewódzkim. Oto skład drużyny: Szymon Artymowicz, Antoni Adach, Jakub Chabraszewski, Gabriel Dobrucki, Filip Januszewski, Adam Kalinowski, Mikołaj Kowalczewski i Wojciech Ślęczka.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

D. Michalewicz

Więcej…

PIŁKA NOŻNA - POWIATY

31 października na żarskiej Syrenie odbyły się powiatowe zawody w piłkę nożną  chłopców z roczników 2009- 2010. Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów podzielonych na 2 grupy. W grupie B, SP Bieniów wygrała oba mecze (z SP Przewóz oraz Katolicką SP Żary) i zajął pierwsze miejsce. W półfinale nasi zawodnicy ulegli nieznacznie SP 8 Żary 1:0. W meczu o 3 miejsce ulegliśmy tym razem Katolickiej SP. Naszą szkołę reprezentowali: Artymowicz Szymon, Chabraszewski Jakub, Dobrucki Gabriel, Januszewski Filip, Kowalczewski Mikołaj, Ślęczka Wojciech, Miciniowski Miłosz.

Fotorelacja - https://regionalna24.pl/artykul/powiatowa-olimpiada-mlodziezy/1197441

D. Michalewicz

Więcej…

105. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował akademię poświęconą 105. rocznicy odzyskania niepodległości. W czasie akademii zaprezentowali się, w różnych formach, uczniowie klas II, III, IV, V, VI i VIII. Ponadto wystąpiły uczennice, które uzyskały wyróżnienie w Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznych, który odbył się w Szkole Podstawowej w Lubanicach. W kategorii klas II-V wyróżnienie otrzymał zespół z składzie: Hanna Daszko, Milena Chomont, Sofi Lewkowicz. Natomiast Hanna Sobańska z oddziału przedszkolnego zdobyła wyróżnienie w kategorii: dzieci przedszkolne- klasa I. Klasy VI-VIII reprezentowała Lily Cierech. Uczestniczki gminnego przeglądu wystąpiły również na XI Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który od kilku lat odbywa się w Bieniowie.

G. Kohlman

Więcej…

DZIEŃ JEŻA W PRZEDSZKOLU

10 listopada wszystkim przedszkolakom kojarzy się z obchodami Dnia Jeża. Celem tego święta jest uświadomienie, jak ważną rolę w naszym ekosystemie odgrywa jeż i dlaczego jest pod ochroną. Uczniowie klasy IV przygotowali dla przedszkolaków krótką inscenizację o jeżach- garść cennych informacji, były zagadki i kolorowanki. Każdy przedszkolak otrzymał medal Przyjaciel jeży, a na koniec zajadaliśmy się ciasteczkami w kształcie jeżyków upieczonymi przez uczniów klasy IV.

A. Jasińska

Więcej…

Strona 1 z 2

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ