Szkoła Podstawowa w Bieniowie

GMINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KLAS 7-8

4 stycznia w Bieniowie odbyły się gminne zawody w siatkówkę chłopców i dziewcząt z klas 7-8. W turnieju dziewcząt do rywalizacji przystąpiły zespoły z Bieniowa oraz Lubanic. Po zaciętym meczu Bieniów wygrał 2:1 po tie breaku. Tym samym wygrał zawody i będzie reprezentował naszą gminę na zawodach powiatowych. Naszą szkołę reprezentowały: Anastazja Karmonik, Maja Kołoda, Paula Reginia, Julia Ostrowska, Maria Silwanowicz, Karolina Kostek oraz Laura Dulik.

Do turnieju chłopców przystąpiło 5 zespołów ze szkół w Bieniowie, Grabiku, Olbrachtowie, Sieniawie Żarskiej i Mirostowicach Dolnych. Turniej rozegrano systemem grupowym każdy z każdym. Zawody wygrali zawodnicy z Mirostowic Dolnych. Bieniów zajął II miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Chabraszewski, Miłosz Miciniowski, Filip Januszewski, Gabriel Dobrucki, Tomasz Stodolski i Krzysztof Soból.

Dariusz Michalewicz

Więcej…

GMINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW KLAS 4-6

20 grudnia w Olbrachtowie odbył się gminny turniej siatkówki chłopców z klas 4-6. Do rywalizacji przystąpiły 4 zespoły: Olbrachtów, Bieniów, Grabik oraz Mirostowice Dolne. Turniej rozegrano systemem grupowym każdy z każdym. Zawody wygrali zawodnicy z Mirostowic Dolnych. Wszystkie mecze były rozstrzygane tie-breakiem. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Borowczak, Patryk Adach, Maciej Kalinowski, Wiktor Szajer-Moskwa, Kacper Chabraszewski, Mateusz Dziewiński, Dawid Stodolski oraz Efraim Lewkowicz.

Dariusz Michalewicz

Więcej…

GMINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT KLAS 4-6

19 grudnia w Olbrachtowie odbył się gminny turniej siatkówki dziewcząt z klas 4-6. Do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów: Olbrachtów, Bieniów, Grabik, Lubanice oraz Mirostowice Dolne. Turniej rozegrano systemem grupowym każdy z każdym. Zawody wygrały zawodniczki z Mirostowic Dolnych. Bieniów zajął III miejsce. Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Motyl, Sofi Lewkowicz, Lena Januszewska, Natalia Gzyl, Sylwia Mielczarek, Wiktoria Kmiecik, Dorota Hucał, Natalia Niżnik, Dominika Kuchenbecker i Eliza Kocyła. Gratulujemy!

D. Michalewicz

Więcej…

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA 2024

5 grudnia w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora. Do rywalizacji przystąpiły klasy 1-3 oraz oddział przedszkolny. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym, więc każdy miał do rozegrania 3 mecze. Wszystkie drużyny wykazały się walecznością i grą do końca. W tym roku Turniej wygrała klasa 3 broniąc tytuł z ubiegłego roku. Dziękujemy Miłoszowi i Filipowi z klasy 7 za profesjonalne prowadzenie Turnieju, a wszystkim uczestnikom za udział, dobrą zabawę i sportową postawę. Gratulujemy!

D. Michalewicz

Więcej…

SZKOLNY TURNIEJ PING-PONGA

W listopadzie w naszej szkole odbył się szkolny turniej w ping-ponga. Mecze odbywały się na przerwach. Turniej został zorganizowany przez uczniów klas 7 i 8 Krzysztofa Sobola, Miłosza Miciniowskiego, Szymona Artymowicza z pomocą nauczyciela wf. Do rozgrywek zapisało się 14 osób, którzy zostali rozlosowani do dwóch grup. Tam rozegrano mecze każdy z każdym i wyłoniono 4 graczy, którzy awansowali do ćwierćfinału. Od tej fazy wygrany przechodził dalej, a pokonany odpadał.

1 miejsce- Dariusz Michalewicz

2 miejsce- Szymon Artymowicz

3 miejsce- Krzysztof Soból

4 miejsce- Jakub Chabraszewski

Gratulujemy!

D. Michalewicz

Więcej…

PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE 2024 - UNIHOKEJ

20 listopada w Babimoście odbyły się półfinały wojewódzkie w unihokeja. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny z Zielonej Góry, Bieniowa, Babimostu i Żagania. Zawody rozegrano systemem grupowym- każdy z każdym. W pierwszym meczu nieznacznie lepszy okazał się Żagań wygrywając 1:0. W drugim meczu, po świetnej walce w końcówce, pokonaliśmy Babimost 3:2. W ostatnim meczu ulegliśmy Zielonej Górze 7:1. Wyniki te pozwoliły zająć nam 3 miejsce. Turniej z trzema wysokimi zwycięstwami wygrali zawodnicy z Zielonej Góry.

Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Artymowicz, Jakub Chabraszewski, Miłosz Miciniowski, Filip Januszewski, Adam Kalinowski, Mikołaj Kowalczewski, Gabriel Dobrucki, Wojciech Ślęczka oraz Antoni Adach. Gratulujemy!

D. Michalewicz

Więcej…

DZIEŃ JEŻA W PRZEDSZKOLU

10 listopada wszystkim przedszkolakom kojarzy się z obchodami Dnia Jeża. Celem tego święta jest uświadomienie, jak ważną rolę w naszym ekosystemie odgrywa jeż i dlaczego jest pod ochroną. Uczniowie klasy IV przygotowali dla przedszkolaków krótką inscenizację o jeżach- garść cennych informacji, były zagadki i kolorowanki. Każdy przedszkolak otrzymał medal Przyjaciel jeży, a na koniec zajadaliśmy się ciasteczkami w kształcie jeżyków upieczonymi przez uczniów klasy IV.

A. Jasińska

Więcej…

105. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował akademię poświęconą 105. rocznicy odzyskania niepodległości. W czasie akademii zaprezentowali się, w różnych formach, uczniowie klas II, III, IV, V, VI i VIII. Ponadto wystąpiły uczennice, które uzyskały wyróżnienie w Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznych, który odbył się w Szkole Podstawowej w Lubanicach. W kategorii klas II-V wyróżnienie otrzymał zespół z składzie: Hanna Daszko, Milena Chomont, Sofi Lewkowicz. Natomiast Hanna Sobańska z oddziału przedszkolnego zdobyła wyróżnienie w kategorii: dzieci przedszkolne- klasa I. Klasy VI-VIII reprezentowała Lily Cierech. Uczestniczki gminnego przeglądu wystąpiły również na XI Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który od kilku lat odbywa się w Bieniowie.

G. Kohlman

Więcej…

PIŁKA NOŻNA - POWIATY

31 października na żarskiej Syrenie odbyły się powiatowe zawody w piłkę nożną  chłopców z roczników 2009- 2010. Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów podzielonych na 2 grupy. W grupie B, SP Bieniów wygrała oba mecze (z SP Przewóz oraz Katolicką SP Żary) i zajął pierwsze miejsce. W półfinale nasi zawodnicy ulegli nieznacznie SP 8 Żary 1:0. W meczu o 3 miejsce ulegliśmy tym razem Katolickiej SP. Naszą szkołę reprezentowali: Artymowicz Szymon, Chabraszewski Jakub, Dobrucki Gabriel, Januszewski Filip, Kowalczewski Mikołaj, Ślęczka Wojciech, Miciniowski Miłosz.

Fotorelacja - https://regionalna24.pl/artykul/powiatowa-olimpiada-mlodziezy/1197441

D. Michalewicz

Więcej…

UNIHOKEJ - ELIMINACJE POWIATOWE

26 października w Kunicach odbyły się powiatowe zawody w unihokeja dla roczników 2009- 2010. Do rywalizacji przystąpiły 3 zespoły: SP Bieniów, SP 10 Żary oraz SP 3 Lubsko. Turniej odbył się w formule każdy z każdym. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z Lubskiem. Po bramkach Mikołaja Kowalczewskiego i Adama Kalinowskiego udało się wygrać 2:1. W kolejnym meczu SP 10 gładko pokonała SP 3 Lubsko 5:1. Przed decydującym meczem Bieniów oraz Żary miały taką samą liczbę punktów. Po bardzo zaciętym pojedynku i utracie bramki udało się ostatecznie zwyciężyć 2:1 po dwóch golach Filipa Januszewskiego.

Nasza szkoła będzie reprezentowała powiat żarski w zawodach na szczeblu wojewódzkim. Oto skład drużyny: Szymon Artymowicz, Antoni Adach, Jakub Chabraszewski, Gabriel Dobrucki, Filip Januszewski, Adam Kalinowski, Mikołaj Kowalczewski i Wojciech Ślęczka.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

D. Michalewicz

Więcej…

Strona 1 z 67

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ