Szkoła Podstawowa w Bieniowie

PROGRAM SZKOŁA MYŚLENIA POZYTYWNEGO

W październiku uczniowie naszej szkoły dołączyli do autorskiego programu certyfikacyjnego stworzonego i realizowanego od 2016 przez Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej.

Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie.

W czasie trwania Programu, wspólnie przechodzimy przez różnorodne aspekty wpływające na zdrowie psychiczne zarówno dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z ich otoczenia.

W każdym miesiącu realizujemy inne zadanie certyfikacyjne i związane z nim działania. W listopadzie tematem przewodnim była Energia i motywacja do działania. Uczniowie klasy siódmej szóstej i czwartej pracowali nad zadaniem, które dotyczyło poszukiwania swoich mocnych stron.

Często niska motywacja i energia do działań edukacyjnych jest obniżana przez niskie poczucie własnej wartości. Opracowywaliśmy sylwetki znanych Polaków poznając ich osiągnięcia i dokonania naukowe.

Na tej podstawie uczniowie wskazywali swoje mocne strony. Szukaliśmy odpowiedzi na to co ich wyróżnia i co może sprawić, że w przyszłości, to oni będą mieli poczucie osiągniętego sukcesu.

Sylwia Lenda, pedagog

Więcej o programie - https://programsmp.pl/o-smp/

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ