Szkoła Podstawowa w Bieniowie

TEN WESOŁY ROCK'N'ROLL

3 lutego odbył się koncert edukacyjny Lubuskiego Biura Koncertowego pt. „Ten wesoły rock'n'roll”. Muzycy w czasie występu wykorzystali syntezator oraz gitarę elektryczną i basową.

Więcej…

JAK CO ROKU W KARNAWALE...

4 lutego już od samego rana na szkolnych korytarzach pojawili się bohaterowie znanych bajek, wróżki, królewny, motylki, rycerze, piraci, policjanci, strażacy, … nie sposób wymienić wszystkich postaci. To uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego bawili się w myśl zasady: „Jak co roku w karnawale wszyscy bawią się wspaniale!”

Więcej…

EDUKACJA ŁOWIECKA

5 lutego naszą szkołę odwiedzili członkowie Koła Łowieckiego „Raróg” Zielona Góra- Państwo Justyna Górecka i Ryszard Król. Goście przeprowadzili ciekawe zajęcia edukacyjne dla najmłodszych oraz uczniów kl. I-III, które wzbogaciły wiedzę dzieci na temat środowiska leśnego, życia zwierząt i kształtowania postaw proekologicznych. Można było posłuchać leśnych odgłosów, obejrzeć plansze przedstawiające zwierzęta, rozwiązywać zagadki, rozpoznawać tropy leśnych zwierząt. Dziękujemy za ciekawe zajęcia!!!

Więcej…

SŁODKI KONIEC TYGODNIA

Dzieci z oddziału przedszkolnego przez cały tydzień realizowały tematykę Jesteśmy sprawni w kuchni. Poprzez różnorodne zadania, zabawy, ćwiczenia i gry poznawały zasady zdrowego odżywiania się, zapoznały się ze sprzętem kuchennym oraz zasadami bezpiecznego wykorzystania różnorodnych sprzętów w kuchni.

Więcej…

BEZPIECZEŃSTWO W GOSPODARSTWIE ROLNYM

12 lutego naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele KRUS i Okręgowego Inspektoratu Pracy w Zielonej Górze. W bardzo ciekawy i przystępny sposób, korzystając z prezentacji multimedialnej, uświadomili dzieciom, jakie zagrożenia czyhają na nich podczas prac w gospodarstwie. Uczniowie obejrzeli film o rodzinie Porażków oraz otrzymali książeczki i kolorowanki utrwalające wiedzę o bezpiecznych zachowaniach. Wizyta wspomogła szkołę w prowadzonych działaniach profilaktycznych. Dziękujemy za wsparcie.

Barbara Pietrzak

Więcej…

BĘBENEK I HIP-HOPOWA MUZYKA

14 kwietnia uczestniczyliśmy w kolejnym koncercie edukacyjnym LBK. Tym razem bawiliśmy się w rytmach rapu i hip- hopu. Mieliśmy okazję zobaczyć jak można beatboxować, czyli tworzyć muzykę za pomocą narządów mowy.

Więcej…

A NOCĄ W SZKOLE...

Okazuje się, że szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale także zabawy i rozrywki. Wieczór i noc z 15 na 16 kwietnia uczniowie klasy szóstej spędzili właśnie w szkole. Fantastycznie jest spotkać się poza domem w doskonałym towarzystwie. Nie ma nic lepszego niż wspólna zabawa (np. na placu zabaw lub w chowanego), samodzielnie przygotowywane posiłki, dźwięki gitary i pogaduchy do białego rana.

Więcej…

TYDZIEŃ EKOLOGICZNY

W dniach 18-22 kwietnia w naszej szkole przeprowadzona została akcja pod hasłem Tydzień ekologiczny. W realizacji projektu uczestniczyły wszystkie klasy szkoły podstawowej wraz z przedszkolakami. Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem, a uczniowie i nauczyciele ubierali się w określone barwy. Przy realizacji projektu kierowaliśmy się potrzebą włączenia uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska.

Więcej…

DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ

27 kwietnia odbył się „Dzień otwarty” dla rodziców i dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Przyszli pierwszoklasiści obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy III. Poznali również nowe tańce integracyjne. Główną atrakcją tego dnia okazały się warsztaty kulinarne, w czasie których dzieci przygotowywały zawijańce z ciasta francuskiego z parówką oraz pyszne owocowe koreczki. Nad całością czuwały Panie I. Andruszkiewicz- Baryła, B. Pietrzak i A. Kohlman. Oto fotorelacja.

Więcej…

DZIEŃ OTWARTY W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

27 kwietnia w ramach „Dnia otwartego” w punkcie przedszkolnym odbyło się spotkanie dla przyszłych przedszkolaków i ich rodziców. Zaproszeni goście obejrzeli występ artystyczny, uczestniczyli we wspólnych tańcach integracyjnych oraz zabawach, poznali szkołę i jej otoczenie. Dzieci wzięły również udział w zajęciach plastycznych. Nad całością czuwały Panie H. Cieślak i B. Sobańska.

Więcej…

Strona 1 z 3

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ