Szkoła Podstawowa w Bieniowie

SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy II brali udział w akcji sieci Lidl Polska- Szkoły Pełne Talentów, która została przygotowana we współpracy z firmą TCC Global. Ambasadorami akcji byli Robert i Anna Lewandowscy. Za zebrane Talenciaki otrzymaliśmy materiały do zajęć plastycznych, gry planszowe oraz zestawy do zajęć matematycznych. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc w gromadzeniu Talenciaków.

H. Cieślak

Więcej…

GMINNY TURNIEJ SZACHOWY

10 stycznia w Szkole Podstawowej w Mirostowicach Dolnych odbył się I Gminny Turniej Szachowy. Naszą szkołę reprezentowali: Dorota Hucał, Efraim Lewkowicz i Anastazja Szol, którzy bardzo dobrze zaprezentowali się wśród 5 drużyn.

Gratulujemy!

Więcej…

GMINNY TURNIEJ SZACHOWY 2023

10 stycznia w Mirostowicach Dolnych odbył się Gminny Turniej Szachowy dla uczniów klas IV-VIII. Naszą szkołę reprezentowali: Anastazja Karmonik, Dorota Hucał i Efraim Lewkowicz. Nasza reprezentacja zajęła III miejsce. Gratulujemy!

I. Andruszkiewicz-Baryła

Więcej…

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2023

23 stycznia nasze przedszkole odwiedzili mili goście- babcie i dziadkowie. Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości. Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Z programem wystąpiły dzieci młodsze i starsze, które zaprezentowały wierszyki, piosenki oraz tańce, dziękując Babciom i Dziadkom za miłość, troskę...

Uśmiechy i rozpromienione twarze Babć i Dziadków pokazały jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone z wnukami.

H. Cieślak

Więcej…

GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

24 stycznia w Szkole Podstawowej w Sieniawie Żarskiej odbył się XI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2023. Oddział przedszkolny reprezentował Wiktor Chadajski, natomiast klasy I-III Marcin Fillinger, Oliwier Wiliński i Sofii Lewkowicz. Miło nam poinformować, że Igor Chadajski z oddziału przedszkolnego w kategorii I, jako solista, zdobył wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

H. Cieślak

Więcej…

BALE KARNAWAŁOWE 2023

Podobnie jak w latach poprzednich, przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III bawili się na karnawałowych balach przebierańców. Oto fotorelacja.

Więcej…

POZNAJEMY INSTRUMENTY

23 lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedził pan Zbigniew Senyk, który zaprezentował przedszkolakom akordeon oraz żywą muzykę grając na instrumencie. Dzieci wysłuchały różnych melodii, śpiewały piosenki, poznały ciekawy instrument, na którym gra nie jest łatwa oraz same próbowały zagrać. Dziękujemy panu Zbigniewowi za koncert akordeonowy i kontakt z żywą muzyką.

H. Cieślak

Więcej…

PIŁKA RĘCZNA - ETAP GMINNY

24 lutego w Bieniowie odbyły się gminne zawody w piłkę ręczną. Do rywalizacji przystąpiły zespoły ze Złotnika oraz Bieniowa. Mecz zakończył się wynikiem 23:17 dla SP w Złotniku i to właśnie uczniowie z tej szkoły będą reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych. Powodzenia.

D. Michalewicz

Więcej…

ZBIÓRKA KARMY

W dniach 6-10 marca Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę karmy dla Schroniska dla Zwierząt w Piotrowie. Dzięki dużemu zaangażowaniu, zgromadziliśmy spore ilości karmy, zabawek, koców i innych akcesoriów. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom naszej szkoły za aktywny udział w zbiórce.

M. Stec

Więcej…

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

15 marca w Urzędzie Gminy w Żarach odbyło się podsumowanie eliminacji gminnych Konkursu Recytatorskiego. Miło nam poinformować, że uczennica klasy II, Milena Chomont, otrzymała wyróżnienie.

Więcej…

Strona 1 z 3

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ