Szkoła Podstawowa w Bieniowie

SPOTKANIE Z PISARZAMI

6 października w Mirostowicach Dolnych odbył się finał VII Lubuskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami. Zespół Szkół w Bieniowie reprezentowały: Sara Baryła i Joanna Ciesielska (uczennice kl. I sp) oraz Martyna Senyk (oddział przedszkolny). Nad ich przygotowaniem czuwała Pani H. Cieślak. W czasie trwania spotkań rozstrzygnięto konkurs plastyczny Janusz Korczak- życie i twórczość. III miejsce w kat. I zdobyła Julia Baryła. Gratulujemy!


Więcej…

PASOWANIE NA UCZNIA

12 października, to wyjątkowy dzień dla dzieci z klasy pierwszej. W tym dniu odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia oraz Ślubowanie Rodziców. Kandydaci na uczniów zaprezentowali się w programie artystycznym. Rodzice zaś (tylko jeden tata) musieli przejść test sprawnościowy oraz tzw. test słodkiej minki. Wszyscy (zarówno dzieci, jak i rodzice) przeszli swoje testy pomyślnie. Nad całością czuwała Pani A. Kohlman. Oto fotogaleria.


Więcej…

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

24 października odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Nasi najmłodsi  zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym. Przeszli również kilka testów, m.in. test zwinnej kredki oraz test słodkiej minki. Testy zostały zaliczone, a najmłodsze przedszkolaczki przyjęto w poczet szkolnej społeczności. Nad całością czuwały Panie B. Sobańska i M. Dobrucka. A tu nasza fotorelacja.


Więcej…

KONCERT EDUKACYJNY "W AKADEMII PANA KLEKSA"

25 października wysłuchaliśmy koncertu W Akademii Pana Kleksa. Był to pierwszy z cyklu koncertów edukacyjnych organizowanych przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Oto fotorelacja.


Więcej…

URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

30 października obchodziliśmy (już po raz kolejny) urodziny Kubusia Puchatka. Oto fotorelacja.


Więcej…

BEZPIECZNA ZERÓWKA

21 listopada w żarskim ratuszu odbył się powiatowy finał Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Bezpieczna Zerówka. Konkurs zorganizowany został już po raz szósty przez Komendę Powiatową Policji w Żarach. Uczestnicy zmierzyli się w 5 konkurencjach (m. in. quiz, układanka-puzzle, zadania praktyczne).


Więcej…

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

26 listopada nasi najmłodsi obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Bieniowie zorganizowano wystawę książek o misiach. W galerii można było obejrzeć prace przygotowane przez dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego.


Więcej…

GMINNE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

28 listopada uczniowie ze szkoły podstawowej uczestniczyli w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Nasza unihokejowa drużyna w składzie: Michał Winnicki, Rafał Lato, Kacper Jędrkowiak, Dominik Babiarczyk, Michał Kochanowski, Michał Kozicki, Marek Chabiniak, Jakub Tychowski zdobyła I miejsce i będzie reprezentowała Gminę Żary w czasie zawodów powiatowych.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!


Więcej…

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Nasze przedszkolaki wzięły udział w zabawie andrzejkowej. Młodsi i starsi poznali zwyczaj wróżb i zabaw andrzejkowych. Tradycja wróżenia w wigilię św. Andrzeja jest głęboko zakorzeniona w naszej narodowej kulturze. Prawdziwa zabawa andrzejkowa musi być pełna wróżb. Najważniejsze z nich to lanie wosku przez klucz, zabawy z serduszkiem, wyścigi butów, wrzucanie monety do wody czy czarodziejskie talerze z ukrytymi przedmiotami. Dzięki tym tradycyjnym elementom andrzejek, dzieci mogły pobawić się w poznawanie swojej przyszłości, co dostarczyło im nowych przeżyć.


Więcej…

MIKOŁAJKI

W czwartek, 6 grudnia, o godzinie 9.00 do naszej szkoły przybył św. Mikołaj. Wszystkie dzieci założyły mikołajkowe-czerwone czapeczki i radośnie powitały gościa. Mikołaj wysłuchał programu artystycznego przygotowanego przez dzieci i rozdał im prezenty. Drogi Mikołaju, dziękujemy i do zobaczenia za rok.


Więcej…

Strona 1 z 2

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ