Szkoła Podstawowa w Bieniowie

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI 2018

W dniach 26-27 lutego w Mirostowicach Dolnych odbyły się Gminne Eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Miło nam poinformować, że w kategorii klas IV-VI wyróżnienie zdobyła Wiktoria Dawidowska. W kategorii gimnazjów tytuł laureata uzyskała Karolina Banasiak.

Gratulujemy!

Więcej…

DZIEŃ MATEMATYKI

14 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki. Dorota Dziewińska (kl. IV) otrzymała nagrodę za wykonanie pracy z wzorami na murze, Michał Korycki (kl. 2 gim.) za rebus matematyczny, a Klaudia Budzylak (kl. 3 gim.) za plakat z ciekawostkami matematycznymi. Dodatkowo wyróżnione zostały prace: Klaudii Jaszczyszyn (kl. 3 gim.), Kingi Farion (kl. IV), Wiktorii Koman (kl. 3 gim.) i Kamili Kołody (kl. IV). Karolina Kuczyńska (kl. 2 gim.) nauczyła się najwięcej cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby  (49 cyfr) i zdobyła 1 miejsce, Kamil Zielonka (kl. 3 gim.) zajął 2 miejsce- 44 cyfry, trzeci był Konrad Antosz (kl. 3 gim.)- 42 cyfry.

Więcej…

KURS MŁODY GRAFIK KOMPUTEROWY (GR. 1)

W dniach 16-18 marca pierwsza grupa uczniów z klasy III uczestniczyła w weekendowym kursie „Młody Grafik Komputerowy”. Kurs realizowany jest w ramach projektu „Edukacja TIK w szkołach podstawowych Gminy Żary”. Na zajęciach uczniowie poznali m. in. program GIMP, który służy do obróbki zdjęć, ilustracji i może być wykorzystywany do tworzenia grafik. Zajęcia prowadził Pan Wojciech Tadla.

Więcej…

POWITANIE WIOSNY

22 marca przedszkolaki oraz uczniowie z klas I-III uroczyście powitali wiosnę w kolorowym korowodzie. Było pogodnie i wesoło. Oto fotorelacja.

Więcej…

POLSKA PIERWSZYCH PIASTÓW

22 marca grupa rekonstrukcyjna „Arkona” z Torunia przeprowadziła lekcję żywej historii dla uczniów naszej szkoły. Dotyczyła ona najważniejszych wydarzeń i dat z okresu Polski pierwszych Piastów. Uczniowie zobaczyli walkę wojów, odegrali krótkie scenki historyczne. Zaprezentowane zostały elementy oręża: zbroje, kolczugi, miecze, hełmy, tarcze i topory (repliki wykonane na podstawie znalezisk archeologicznych). Na zakończenie uczniowie, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi zostali nagrodzeni replikami denarów Bolesława Śmiałego.

Więcej…

XIX EDYCJA AKCJI "JABŁKO-CYTRYNA"

28 marca uczniowie klasy V wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Żarach przeprowadzili kolejną XIX edycję akcji „Jabłko-Cytryna”, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa w okolicy szkoły. Po akcji odbyło się spotkanie funkcjonariuszy KPP z przedszkolakami, na którym omówiono zasady związane z bezpieczeństwem.

Więcej…

BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE!

9 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Dzieci poznały znaki drogowe, wykonały ilustracje przedstawiające niebezpieczne sytuacje w ruchu drogowym. Warsztaty prowadzili je dziennikarze Radia Zachód, Panowie Marek Turowski i Zbigniew Roszczyk.

Więcej…

DZIEŃ OTWARTY 2018

13 kwietnia odbył się Dzień Otwarty w naszej szkole. W programie znalazły się warsztaty plastyczno-techniczne, malowanie twarzy, zajęcia ruchowe, eksperymenty fizyczne, pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy mogli również skosztować słodkich wypieków. Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy przygotowali przepyszne ciasta i ciasteczka. Oto fotorelacja.

Więcej…

LOM - ZAWODY GMINNE

27 kwietnia w Mirostowicach Dolnych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się gminne zawody 6 piłkarskich chłopców. Nasza drużyna w składzie: Oskar Dobrucki, Michał Fabiańczyk, Filip Januszewski, Kacper Kołoda, Kacper Krzywiszyn, Dawid Sobolewski, Marcel Miciniowski, Dawid Sroka, Gracjan Jabłoński zajęła III miejsce. Opiekunem był Pan Grzegorz Kohlman.

Więcej…

POWIATOWY TURNIEJ BRD

7 maja w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:

  • w kategorii szkól podstawowych- Partycja Banasiak, Michał Fabiańczyk i Bartosz Kuchenbecker,
  • w kategorii gimnazjów- Kamil Zielonka, Krystian Zielonka i Michał Chabiniak.

Zakres turnieju obejmował test teoretyczny przygotowany przez organizatora wojewódzkiego oraz tor przeszkód (cztery przeszkody: żmijka, zwężenie na półkolu, przedmiot do przewożenia, korytarz z desek). Z przyjemnością informujemy, że drużyna z gimnazjum zajęła III miejsce, natomiast drużyna ze szkoły podstawowej IX miejsce. Opiekunem uczniów była Pani Mirosława Skiba.

Więcej…

Strona 1 z 4

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ