Szkoła Podstawowa w Bieniowie

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego świętowały Dzień Przedszkolaka. Było wesoło i kolorowo. Wszystkie dzieci uczestniczyły w tańcach i wspólnym poznawaniu się obu grup. Przedszkolaki chętnie rysowały i kolorowały Portrety Przedszkolaka. Miały również okazję przemienić się w kotka, motylkową wróżkę albo Spider-Mana. Do domu wróciły z  kolorowymi balonami i drobnymi upominkami.

Więcej…

EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH

21 września przypada Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych. Policjanci ruchu drogowego państw członkowskich TISPOL prowadzili 24-godzinne działania EDWARD.

Więcej…

PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ

6 października odbyło się uroczyste Pasowanie na pierwszoklasistę. Aby do niego przystąpić kandydaci z klasy I musieli zaprezentować swoje umiejętności w różnych dziedzinach. Pierwszaki zdały egzamin, a Pani Dyrektor przyjęła ślubowanie i dokonała pasowania wielkim, zabytkowym ołówkiem. Przyrzeczenie złożyli również rodzice, którzy podczas próby z uśmiechem konsumowali cytrynę.

Dzieci zostały obdarowane dyplomami i „rożkami obfitości”. W przygotowanie imprezy włączyli się również uczniowie klasy IV.

Więcej…

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października cała społeczność naszej szkoły obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, w przygotowanie którego włączyli się uczniowie klasy V, VI oraz II gimnazjum, a także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Mimo „pechowej daty” ten dzień był pełen życzeń, uśmiechów i radości.

Więcej…

LABORATORIUM BEZPIECZNEGO INTERNETU

24 października odbyły się warsztaty dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu organizowane przez firmę T- Mobile pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji. Podczas warsztatów uczniowie poznali zasady bezpiecznego poruszania się w cyberprzestrzeni oraz programy komputerowe zapewniające im bezpieczeństwo. Na zakończenie zostali obdarowani atrakcyjnymi upominkami.

Więcej…

CO NAM JESIEŃ W DARZE NIESIE...

27 października dzieci z oddziału przedszkolnego wystąpiły z programem artystycznym Co nam jesień w darze niesie. Recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce jesiennej. Były też jesienne tańce oraz ciekawe stroje, które dodały uroku całemu przedstawieniu. Występ przedszkolaków nagrodzono gromkimi brawami. Oto fotorelacja…

Więcej…

PROJEKT "EDUKACJA TIK W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH GMINY ŻARY"

Uczniowie klasy 3 szkoły podstawowej rozpoczynają projekt realizowany w ramach Osi Priorytetowej 8 Nowoczesna edukacja, Podziałanie 8.2.1 Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na poziomie ogólnym oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zdrowotnych- projekty realizowane poza formułą ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego- Lubuskie 2020. Beneficjentami projektu są Fundacja na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorczości w Szczecinie oraz Gmina Żary.

Więcej…

KONCERT EDUKACYJNY - MUZYKA GRECKA

31 października odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert edukacyjny. Tematem koncertu była muzyka grecka. Poznaliśmy instrumenty charakterystyczne dla tego gatunku muzyki: lirę, kitarę, harfę i fletnię Pana. Łagodne i optymistyczne dźwięki muzyki wprawiły nas w dobry nastrój na cały dzień.

Więcej…

ŚNIADANIE DAJE MOC - VII EDYCJA

8 listopada już po raz siódmy wzięliśmy udział w ogólnopolskim programie Śniadanie daje moc, którego organizatorem jego jest Partnerstwo dla Zdrowia- koalicja: Danone, Lubella, marki Biedronka oraz Instytut Matki i Dziecka. W trakcie przygotowywania zdrowych posiłków uczniowie rozmawiali o znaczeniu zbilansowanego śniadania. Przypomnieli sobie 12 zasad zdrowego odżywiania, które specjalnie na potrzeby programu zostały opracowane przez ekspertów Instytutu Matki i Dziecka. Opiekę nad przeprowadzeniem akcji sprawowały Panie A. Kohlman, B. Pietrzak, I. Andruszkiewicz-Baryła.

Więcej…

99. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

13 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli walkę Polaków o odzyskanie tożsamości narodowej. Uroczystość prowadzili Julia Baryła i Gracjan Ostrowski, a w działania włączyli się uczniowie klas III-VI oraz gimnazjum. W akademii uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi „Razem” w Bieniowie- Panowie Stanisław Domaradzki i Stanisław Zaleszczak, którzy podziękowali społeczności szkolnej za zaangażowanie w akcję „Światełko pamięci”.

Więcej…

Strona 1 z 3

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ