I GMINNY TURNIEJ SCRABBLE

14 maja w naszej szkole odbył się I Gminny Turniej Scrabble pod hasłem Liczy się każde słowo. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie klas IV-VI ze szkół podstawowych w Sieniawie Żarskiej, Lubanicach, Mirostowicach Dolnych i Bieniowie. Każdy z graczy rozegrał po dwie partie, a o zwycięstwie zadecydowała liczba punktów.

Po pierwszej rundzie prowadziła Julia Nietrebiak (254 pkt.), druga była Julia Baryła (250 pkt.), a trzecia- Gabriela Kaźmierczak (198 pkt).

Po podsumowaniu punktów z obu rund wyniki były następujące: I miejsce zdobyła Julia Baryła z Zespołu Szkół w Bieniowie (520 pkt.), II- Julia Nietrebiak ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie Żarskiej (519 pkt.), a III- Katarzyna Karkowska z Zespołu Szkół w Mirostowicach Dolnych (417 pkt.).

Dodatkowo przyznano dwie nagrody za najwyżej punktowane słowa dla Julii Baryły i Gabrieli Kaźmierczak z ZS w Bieniowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

Gratulujemy i zapraszamy na kolejne turnieje!

Anna Kruszwic