ELIMINACJE POWIATOWE OTWP MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

29 marca w KPP Straży Pożarnej w Żarach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom. Turniej ma na celu zachęcenie młodzieży do zainteresowania się sprawami bezpieczeństwa, kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ochrony ludności, ekologii, ratownictwa, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W eliminacjach wzięło udział 18 uczniów szkół z terenu Powiatu Żarskiego. Miło nam poinformować, że uczeń klasy ósmej, Hubert Winnicki, zajął 1 miejsce w kat. szkół podstawowych i będzie reprezentował szkołę, gminę oraz powiat w eliminacjach wojewódzkich.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!